Results for Butterdean - 29-Sep-2018 - Provisional

...return to index

Course Results

Light Green

Results

5.3km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ben Brown ESOC M18 32:10  
2nd Geoffrey Martin INT M21 33:11 +1:01
3rd Angus Ivory INT M14 34:14 +2:04
4th Mark Wood ESOC M50 36:31 +4:21
5th Colin Tucker ELO M35 37:20 +5:10
6th Duncan Edmondson ELO M50 37:28 +5:18
7th Lee Curtis ELO M45 42:30 +10:20
8th Leonne Hutchinson ESOC W45 44:30 +12:20
9th Peter Brownsort ELO M55 44:36 +12:26
10th Jennifer Atkinson ELO W35 44:47 +12:37
11th Pete Younger ELO M60 46:04 +13:54
12th Simon Riley ELO M55 46:06 +13:56
13th Jamie Lawlor ESOC M16 46:44 +14:34
14th Chris Morgan ESOC M40 46:57 +14:47
15th Joel Atkinson ELO M12 47:22 +15:12
16th Kenneth Daly INT M55 47:43 +15:33
17th Michael Atkinson ELO M40 51:22 +19:12
Light Green standard time 51:22
18th Rachel Kirkland INT W45 51:29 +19:19
19th Maja Robertson ESOC W12 53:36 +21:26
20th Hanne Robertson ESOC W45 54:07 +21:57
21st Katherine Ivory INT W45 57:46 +25:36
22nd Tim Harding ELO M55 57:52 +25:42
23rd Iona Riley ELO W18 60:00 +27:50
24th Fiona Johnston RR W55 60:37 +28:27
25th Mark Kassyk ESOC M60 61:21 +29:11
26th Jamie WIlson ELO M55 61:33 +29:23
27th Katherine Kirk ESOC W50 63:50 +31:40
28th Lauren Anderson   W35 65:05 +32:55
29th Alice Herbison ESOC W21 70:07 +37:57
30th Ben Sinclair IND M40 86:22 +54:12
31st Caroline Martin IND W35 89:41 +57:31
  Joseph Lawlor ESOC M14 m3-12  
  Tommy Thin INT M14 rtd  
  Saartje Drijver ELO W50 m1 rtd  

Orange

Results

4.8km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Doug Wood FVO M45 27:22  
2nd Duncan Riley ELO M16 29:59 +2:37
3rd Colin RIley ELO M10 30:34 +3:12
4th Emily Atkinson ELO W10 38:33 +11:11
5th Megan Brown ESOC W10 39:57 +12:35
6th Alex Stuart ESOC M45 43:08 +15:46
7th Matti Hyvonen + Alex Glasgow   M10 46:44 +19:22
8th Tim Rose ESOC M10 47:30 +20:08
9th Rachel Rose ESOC W12 52:52 +25:30
Orange standard time 52:52
10th Janet Clark ESOC W75 57:33 +30:11
11th Calum Robertson ESOC M10 67:55 +40:33
12th Family Quinn IND   68:26 +41:04
13th Kenny + Sheila Gunn-Russell ESOC   91:22 +64:00
  Chris Wood FVO W45 m4-6  
  Ella and Alex Prest IND   w1 m6 m12  
  Tom Tynan ESOC M12 m12  
  Rowan Lawlor ESOC M12 m12  
  Alastair Scott ESOC M14 rtd  

Yellow

Results

3.7km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Katie Fairfull ELO W12 25:41  
2nd Elise Nicola David Scott ESOC W12 30:29 +4:48
3rd Connor McLaughlin + 1   M10 36:11 +10:30
4th Rory McLaughlin + 1   M10 37:04 +11:23
5th Amy Brodie   W8 38:33 +12:52
6th Thea Thomas ESOC W10 45:33 +19:52
7th Eijah Dalgleish +2   M1 49:33 +23:52
8th Nathan Wheatley & Michael Long IND M12 53:22 +27:41
Yellow standard time 53:22
9th Harley Thorburn IND M10 56:55 +31:14
10th Bradley Barron ELO W10 56:56 +31:15
11th Rebecca + Jo Barron ELO   57:13 +31:32
12th Wilson-Hastie +3     61:39 +35:58
13th Rose Martin INT W10 64:00 +38:19
14th Steven & Katie Wheatley & Stephen & Rebecca Long IND W10 69:42 +44:01
15th Kurkowiak Family     82:39 +56:58

White

Results

2.4km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Katie Fairfull ELO W12 12:47  
2nd Peter Atkinson ELO M10 17:09 +4:22
3rd Ella and Alex Prest IND   17:48 +5:01
4th Johanne Wood   W21 19:05 +6:18
5th Sean Tucker ELO M10 19:57 +7:10
6th Katixa Bell + 1   W2 23:34 +10:47
7th Noah + Les Dalgleish INT M10 23:45 +10:58
8th Lorea Bell + 1     24:04 +11:17
9th Alistair + Robyn + Adam Carter IND   25:49 +13:02
10th Ben Davison-Ellis ESOC M10 59:44 +46:57
11th Anna & Alice Morgan ESOC   60:17 +47:30
White standard time 60:17